O metodě

Prostřednictvím této metody zpěstříte svou fyzickou aktivitu o tréninky, které rozšíří vaši fyzickou zdatnost, zlepší kardiovaskulárního zdraví, zvýší svalovou sílu a kognitivní funkce. Objevíte praktické techniky, jak zařadit pohyb do své každodenní rutiny, abyste zlepšili své zdraví a životní pohodu. S metodou POHYB budete na cestě ke zdravějšímu a energičtějšímu životu. Přidejte se k nám a vydejte se na cestu k optimálnímu zdraví a pohodě. Zaregistrujte se nyní na www.vyzkumodolnosti.cz a začněte do své každodenní rutiny zařazovat více pohybu pro lepší život.

Co můžete očekávat

Pohybová aktivita má velký význam v primární prevenci mnoha zdravotních problémů. Její pravidelné vykonávání může pomoci snížit riziko vzniku mnoha chronických onemocnění, jako jsou cévní choroby, cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita a osteoporóza. Pohybová aktivita také přispívá k udržení dobré kondice a psychické pohody. Doporučená míra pohybové aktivity pro dospělé je alespoň 150 minut mírně až středně intenzivní pohybové aktivity týdně nebo 75 minut intenzivní pohybové aktivity týdně, které mohou být rozděleny do menších bloků během týdne. Může se jednat o chůzi, běh, plavání nebo třeba jízdu na kole. Je důležité začít s pohybem postupně a zvyšovat intenzitu a dobu trvání aktivity s ohledem na své zdravotní stav a fyzickou kondici. Pohybová aktivita by měla být také vyvážená s dostatečným množstvím odpočinku, aby nedošlo k přetížení těla.

Registrace

V rámci výzkumu aplikujeme vědecky podložené metody* do běžného života a sledujeme jaký mají vliv na výkonnost, spánek a pociťování stresu.

Přihlaste se do studie vyplněním dotazníku. Vyplnění dotazníku kolem 20 minut.

Po zaevidování (může trvat až dva týdny) vás budeme kontaktovat a domluvíme se na možnostech vašeho zapojení do výzkumu. Každý účastník prochází třemi částmi výzkumu.

1. část - registrace a výběr metody, která by se vám nejvíce líbila**. My vám pak pošleme email se všemi podrobnostmi (některé medoty mohou probíhat online, na jiné se musíme setkat osobně).

2. část - provedení „experimentální části“, nemusíte se vůbec ničeho bát, podle výběru metody absolvujete daný program a se vším vás seznámíme předem. Tato část vám zabere dva dny, kdy se uvidíme fyzicky (prvotní a finální měření) a bude to na Fakultě vojenského zdravotnictví – Třebešská 1575, Hradec Králové.

3. část - vyhodnocení, kde si vzájemně řekneme výsledky experimentu a zhodnotíme nasbíraná data společně.

Pro hodnocení námi připravených metod využíváme dotazníky, data z nositelné elektroniky (můžeme bezplatně zapůjčit) a tvoje subjektivní hodnocení. Ze studie můžeš kdykoliv odejít. Veškeré podrobnosti o tom, jak zpracováváme osobní údaje, najdete zde: GDPR, Souhlas s výzkumem.


* Naše označení, pro jednotlivé techniky a technologie
** Vše závisí na kapacitách jednotlivých termínů, ale zkuste vyzkoušet něco nového, i když vás metoda nezaujme hned napoprvé.

Metody

SPÁNEK
CHLAD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
POHYB
CIRKADIÁNNÍ RYTMUS

Kontakt

Kontakt

Fakulta vojenského zdravotnictví
Třebešská 1575
Hradec Králové

Telefon: +420 973 253 088
Email: info(zavinac)vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví