O metodě

Přerušované hladovění je oblíbený způsob stravování, který spočívá ve střídání období jídla a půstu. Omezením doby, během níž jíte, může zlepšit tvé zdraví, pohodu a podpořit hubnutí. Výhodou však není jen prostor k redukci hmotnosti, ale také k přirozené podpoře rozvoje svalové hmoty. Vhodným načasováním jídla tak získáš vše pro svůj ideální fyzický a mentální výkon.

Naše metoda Intermittnet Fasting je navržená tak, aby ti pomohla bezpečně a efektivně začlenit tento způsob stravování do tvého každodenního režimu. Postupnými kroky se dozvíš o vhodné skladbě jídelníčku, ideálním načasováním jídla a hlavně o tom, jak tento režim začlenit i do hektického života v moderní společnosti.

Ať už chcete zlepšit svůj sportovní výkon, posílit svůj imunitní systém nebo se prostě chcete cítit energičtěji a živěji, naše metoda Intermittent Fasting nabízí jedinečný a účinný způsob, jak toho dosáhnout.

Co můžete očekávat

Bylo prokázáno, že přerušovaný půst má širokou škálu potenciálních zdravotních výhod, včetně lepší citlivosti na inzulín, snížení zánětů a zvýšení úbytku hmotnosti. Navíc bylo prokázáno, že tento způsob stravování podporuje zdravé stárnutí a dlouhověkost tím, že zvyšuje produkci antioxidantů a dalších molekul, které chrání před poškozením buněk.

Naše kurzy přerušovaného půstu jsou navrženy tak, aby účastníkům poskytly znalosti a podporu, které potřebují k úspěšnému začlenění tohoto stravovacího režimu do svého každodenního režimu. Kromě podrobného návodu, jak přerušovaný půst zavést, zahrnují naše kurzy také průběžnou podporu a poradenství, které účastníkům pomohou překonat případné problémy a udržet se na správné cestě. Přihlaste se ještě dnes a objevte mnohé výhody přerušovaného půstu na vlastní kůži.

Intermittent Fasting

Registrace

V rámci výzkumu aplikujeme vědecky podložené metody* do běžného života a sledujeme jaký mají vliv na výkonnost, spánek a pociťování stresu.

Přihlaste se do studie vyplněním dotazníku. Vyplnění dotazníku kolem 20 minut.

Po zaevidování (může trvat až dva týdny) vás budeme kontaktovat a domluvíme se na možnostech vašeho zapojení do výzkumu. Každý účastník prochází třemi částmi výzkumu.

1. část - registrace a výběr metody, která by se vám nejvíce líbila**. My vám pak pošleme email se všemi podrobnostmi (některé medoty mohou probíhat online, na jiné se musíme setkat osobně).

2. část - provedení „experimentální části“, nemusíte se vůbec ničeho bát, podle výběru metody absolvujete daný program a se vším vás seznámíme předem. Tato část vám zabere dva dny, kdy se uvidíme fyzicky (prvotní a finální měření) a bude to na Fakultě vojenského zdravotnictví – Třebešská 1575, Hradec Králové.

3. část - vyhodnocení, kde si vzájemně řekneme výsledky experimentu a zhodnotíme nasbíraná data společně.

Pro hodnocení námi připravených metod využíváme dotazníky, data z nositelné elektroniky (můžeme bezplatně zapůjčit) a tvoje subjektivní hodnocení. Ze studie můžeš kdykoliv odejít. Veškeré podrobnosti o tom, jak zpracováváme osobní údaje, najdete zde: GDPR, Souhlas s výzkumem.


* Naše označení, pro jednotlivé techniky a technologie
** Vše závisí na kapacitách jednotlivých termínů, ale zkuste vyzkoušet něco nového, i když vás metoda nezaujme hned napoprvé.

Metody

SPÁNEK
CHLAD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
POHYB
CIRKADIÁNNÍ RYTMUS

Kontakt

Kontakt

Fakulta vojenského zdravotnictví
Třebešská 1575
Hradec Králové

Telefon: +420 973 253 088
Email: info(zavinac)vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví