O metodě

Přerušované hladovění je oblíbený způsob stravování, který spočívá ve střídání období jídla a půstu. Omezením doby, během níž jíte, může zlepšit tvé zdraví, pohodu a podpořit hubnutí. Výhodou však není jen prostor k redukci hmotnosti, ale také k přirozené podpoře rozvoje svalové hmoty. Vhodným načasováním jídla tak získáš vše pro svůj ideální fyzický a mentální výkon.

Naše metoda Intermittnet Fasting je navržená tak, aby ti pomohla bezpečně a efektivně začlenit tento způsob stravování do tvého každodenního režimu. Postupnými kroky se dozvíš o vhodné skladbě jídelníčku, ideálním načasováním jídla a hlavně o tom, jak tento režim začlenit i do hektického života v moderní společnosti.

Ať už chcete zlepšit svůj sportovní výkon, posílit svůj imunitní systém nebo se prostě chcete cítit energičtěji a živěji, naše metoda Intermittent Fasting nabízí jedinečný a účinný způsob, jak toho dosáhnout.

Co můžete očekávat

Bylo prokázáno, že přerušovaný půst má širokou škálu potenciálních zdravotních výhod, včetně lepší citlivosti na inzulín, snížení zánětů a zvýšení úbytku hmotnosti. Navíc bylo prokázáno, že tento způsob stravování podporuje zdravé stárnutí a dlouhověkost tím, že zvyšuje produkci antioxidantů a dalších molekul, které chrání před poškozením buněk.

Naše kurzy přerušovaného půstu jsou navrženy tak, aby účastníkům poskytly znalosti a podporu, které potřebují k úspěšnému začlenění tohoto stravovacího režimu do svého každodenního režimu. Kromě podrobného návodu, jak přerušovaný půst zavést, zahrnují naše kurzy také průběžnou podporu a poradenství, které účastníkům pomohou překonat případné problémy a udržet se na správné cestě. Přihlaste se ještě dnes a objevte mnohé výhody přerušovaného půstu na vlastní kůži.

Intermittent Fasting

Registrace

V rámci výzkumu aplikujeme vědecky podložené metody* do běžného života a sledujeme jaký mají vliv na výkonnost, spánek a pociťování stresu.

Přihlaste se do studie vyplněním dotazníku. Vyplnění dotazníku zabere 10 až 15 minut.

Po zaevidování (může trvat až dva týdny) vás budeme kontaktovat a domluvíme se na možnostech vašeho zapojení do výzkumu. Každý účastník prochází třemi částmi výzkumu.

1. část - registrace a výběr metody, která by se vám nejvíce líbila**. My vám pak pošleme email se všemi podrobnostmi (některé medoty mohou probíhat online, na jiné se musíme setkat osobně).

2. část - provedení „experimentální části“, nemusíte se vůbec ničeho bát, podle výběru metody absolvujete daný program a se vším vás seznámíme předem. Tato část vám zabere dva dny, kdy se uvidíme fyzicky (prvotní a finální měření) a bude to na Fakultě vojenského zdravotnictví – Třebešská 1575, Hradec Králové.

3. část - vyhodnocení, kde si vzájemně řekneme výsledky experimentu a zhodnotíme nasbíraná data společně.

Pro hodnocení námi připravených metod využíváme dotazníky, data z nositelné elektroniky (můžeme bezplatně zapůjčit) a tvoje subjektivní hodnocení. Ze studie můžeš kdykoliv odejít. Veškeré podrobnosti o tom, jak zpracováváme osobní údaje, najdete zde: GDPR, Souhlas s výzkumem.


* Naše označení, pro jednotlivé techniky a technologie
** Vše závisí na kapacitách jednotlivých termínů, ale zkuste vyzkoušet něco nového, i když vás metoda nezaujme hned napoprvé.

Metody

SPÁNEK
CHLAD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
NEUROMODULACE
Bude zveřejněno později
CIRKADIÁNNÍ RYTMUS

Kontakt

Kontakt

por. Ing. Bc. Jiří Néma
Třebešská 1575
Hradec Králové
Hlavní řešitel studie

Telefon: +420 973 253 088
Email: info@vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví