1. Kdo se může výzkumu/metody zúčastnit?

Zúčastnit se může pouze plnoletá osoba, bez zdravotního omezení nebo chronického onemocnění.


2. Platí se něco/dostanu něco?

Pro účastníky výzkumu jsou metody (výukový kurz, seminář, přednáška) zcela zadarmo!
Zároveň výzkum není nijak honorován, ale.. všude jen vidíte a slyšíte jak někdo medituje, otužuje se, žije zdravě, vy budete moci říct, že jste prošli oficiální metodou pod hlavičkou Fakulty vojenského zdravotnictví a navíc, pro své tvrzení máte pádné argumenty (výsledky z měření).


3. Kolik času mi to zabere?

Je nutné počítat 2 dny (necelé  ) kdy se uvidíme fyzicky – na začátku experimentu, kdy projdete proškolení v dané metodě a našim připraveným měřením a na konci experimentální části, kdy proběhne vyhodnocení a finální měření. Při registraci si vyberete termín a zároveň Vám napíšeme i termín, kdy bude vyhodnocení).


4. Kde to probíhá?

Na Fakultě vojenského zdravotnictví v Hradci Králové (Třebešská 1575), pokud by Vás bylo víc (+15), můžeme se domluvit individuálně. Třeba i u Vás na útvaru, nebo ve škole.


5. Co všechno budete měřit?

Výška, váha, obvod pasu, měření na přístroji InBody 720 (měří poměr tukové a svalové tkáně v těle), psychologické dotazníky, dotazníky na cirkadiánní preferenci, spánkové návyky. Dále budeme měřit (pomocí nositelné elektroniky) a dotazníků délku spánku, čas usínání/vstávání a Vaše názory na „metodu“ a její praktikování, počet kroků a spálené kalorie. Vypadá to, že je toho hodně, ale nemusíte se bát, samotné měření první a poslední den nezabere ani hodinku.


6. Jak dlouho bude výzkum (experimentální část) trvat?

Experimentální část, tedy ta část, ve které pracujeme s Vámi je 8 týdnů. Po skončení jedné metody je možné přihlásit se znovu do další experimentální části.

Celý výzkum bude trvat přibližně 2 roky, nebo až nashromáždíme všechna potřebná data. Pokud budete chtít, můžete s námi absolvovat všech 6 metod a stát se SUPERČLOVĚKEM!


7. Mohu z výzkumu vystoupit?

Klidně po skončení metody můžete rovnou říct, že už dál nechcete pokračovat. Můžete z výzkumu kdykoliv odejít, jen to bude škoda, protože změny se projeví opravdu nejdříve za 2 měsíce.


8. Co když nebudu moci dodržovat vše, co metoda obnáší?

Metody nejsou časově náročné, mimo prvotní setkání vše provádíte v pohodlí domova. Třeba metoda Mindfulness obsahuje 8 řízených meditací na přibližně 15minut, to není mnoho, když po skončení budete přesně vědět, o co jde a když někdo z Vašich známých bude o tom mluvit, že o tom jen četl.. vy jste to zažil/a!

Každopádně pokud budete mít v průběhu experimentální částí jakékoliv dotazy, můžeme je řešit operativně na emailu: info@vyzkumodolnosti.cz – metodu můžeme změnit, přerušit, posunout termíny, aj.


9. Mohu se přihlásit do výzkumu, i když nejsem voják z povolání?

Ano, ale je nutné počítat s tím, že v termínech ve všední dny nemůžeme zajistit náhradní volno ve Vaší práci. (Pokud to bude možné, zařadíme Vás na víkendový termín určené metody).


10. Mám zdravotní omezení XY

Toto zdravotní omezení jen uveďte v poznámkách při vyplňování registrace, který najdete ZDE. Výzkumu je možné se zúčastnit pouze bez chronických onemocnění.

Kontakt

Kontakt

Fakulta vojenského zdravotnictví
Třebešská 1575
Hradec Králové

Telefon: +420 973 253 088
Email: info(zavinac)vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví