O metodě

Venku je zima, využijte toho!

Člověk se stal specialistou na přežití ve všech podnebných pásech. Člověka najdete na většině kontinentů, a hlavně i na těch nejchladnějších místech světa. Po dlouhou dobu vývoje lidského druhu jsme museli překonávat obtíže a nepohodlí spojené s počasím. Vyvinuli jsme se a teď dokážeme poroučet věru a dešti. Možná proto je potřeba občas vystoupit z komfortní zóny a využít chladu! Když toto zvládnete, už vás nic nepřekvapí. ☺

Co můžete očekávat

Otužování je účinný nástroj, který ti může pomoci zlepšit své celkové zdraví a pohodu. Postupným vystavováním těla nízkým teplotám mohou lidé posílit svůj imunitní systém, zlepšit krevní oběh a zvýšit schopnost zvládat stres a životní překážky.

Naše metoda otužování je navržená tak, aby ti pomohla bezpečně a efektivně začlenit otužování do každodenní rutiny. Naši zkušení instruktoři tě provedou prvními krůčky, která začínají krátkým ponořením do studené vody a postupně si tento čas navýšit, dokud to bude pro tebe příjemné.

Ať už chcete zlepšit svůj sportovní výkon, posílit svůj imunitní systém nebo se prostě chcete cítit zdravěji a šťastněji, naše metoda spánek nabízí jedinečný a účinný způsob, jak dosáhnout svých cílů. Přihlaste se ještě dnes a objevte výhody zimy.

To co děláme je vědecky ověřeno českými i zahraničními studiemi.

Chlad

Registrace

V rámci výzkumu aplikujeme vědecky podložené metody* do běžného života a sledujeme jaký mají vliv na výkonnost, spánek a pociťování stresu.

Přihlaste se do studie vyplněním dotazníku. Vyplnění dotazníku kolem 20 minut.

Po zaevidování (může trvat až dva týdny) vás budeme kontaktovat a domluvíme se na možnostech vašeho zapojení do výzkumu. Každý účastník prochází třemi částmi výzkumu.

1. část - registrace a výběr metody, která by se vám nejvíce líbila**. My vám pak pošleme email se všemi podrobnostmi (některé medoty mohou probíhat online, na jiné se musíme setkat osobně).

2. část - provedení „experimentální části“, nemusíte se vůbec ničeho bát, podle výběru metody absolvujete daný program a se vším vás seznámíme předem. Tato část vám zabere dva dny, kdy se uvidíme fyzicky (prvotní a finální měření) a bude to na Fakultě vojenského zdravotnictví – Třebešská 1575, Hradec Králové.

3. část - vyhodnocení, kde si vzájemně řekneme výsledky experimentu a zhodnotíme nasbíraná data společně.

Pro hodnocení námi připravených metod využíváme dotazníky, data z nositelné elektroniky (můžeme bezplatně zapůjčit) a tvoje subjektivní hodnocení. Ze studie můžeš kdykoliv odejít. Veškeré podrobnosti o tom, jak zpracováváme osobní údaje, najdete zde: GDPR, Souhlas s výzkumem.


* Naše označení, pro jednotlivé techniky a technologie
** Vše závisí na kapacitách jednotlivých termínů, ale zkuste vyzkoušet něco nového, i když vás metoda nezaujme hned napoprvé.

Metody

SPÁNEK
CHLAD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
POHYB
CIRKADIÁNNÍ RYTMUS

Kontakt

Kontakt

Fakulta vojenského zdravotnictví
Třebešská 1575
Hradec Králové

Telefon: +420 973 253 088
Email: info(zavinac)vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví