O metodě

Venku je zima, využijte toho!

Člověk se stal specialistou na přežití ve všech podnebných pásech. Člověka najdete na většině kontinentů, a hlavně i na těch nejchladnějších místech světa. Po dlouhou dobu vývoje lidského druhu jsme museli překonávat obtíže a nepohodlí spojené s počasím. Vyvinuli jsme se a teď dokážeme poroučet věru a dešti. Možná proto je potřeba občas vystoupit z komfortní zóny a využít chladu! Když toto zvládnete, už vás nic nepřekvapí. ☺

Co můžete očekávat

Otužování je účinný nástroj, který ti může pomoci zlepšit své celkové zdraví a pohodu. Postupným vystavováním těla nízkým teplotám mohou lidé posílit svůj imunitní systém, zlepšit krevní oběh a zvýšit schopnost zvládat stres a životní překážky.

Naše metoda otužování je navržená tak, aby ti pomohla bezpečně a efektivně začlenit otužování do každodenní rutiny. Naši zkušení instruktoři tě provedou prvními krůčky, která začínají krátkým ponořením do studené vody a postupně si tento čas navýšit, dokud to bude pro tebe příjemné.

Ať už chcete zlepšit svůj sportovní výkon, posílit svůj imunitní systém nebo se prostě chcete cítit zdravěji a šťastněji, naše metoda spánek nabízí jedinečný a účinný způsob, jak dosáhnout svých cílů. Přihlaste se ještě dnes a objevte výhody zimy.

To co děláme je vědecky ověřeno nejen zahraničními studiemi, ale také našimi a na Vás: https://militaryhealth.bmj.com/content/early/2023/01/03/military-2022-002237

Chlad

Registrace

V rámci výzkumu aplikujeme vědecky podložené metody* do běžného života a sledujeme jaký mají vliv na výkonnost, spánek a pociťování stresu.

Přihlaste se do studie vyplněním dotazníku. Vyplnění dotazníku zabere 10 až 15 minut.

Po zaevidování (může trvat až dva týdny) vás budeme kontaktovat a domluvíme se na možnostech vašeho zapojení do výzkumu. Každý účastník prochází třemi částmi výzkumu.

1. část - registrace a výběr metody, která by se vám nejvíce líbila**. My vám pak pošleme email se všemi podrobnostmi (některé medoty mohou probíhat online, na jiné se musíme setkat osobně).

2. část - provedení „experimentální části“, nemusíte se vůbec ničeho bát, podle výběru metody absolvujete daný program a se vším vás seznámíme předem. Tato část vám zabere dva dny, kdy se uvidíme fyzicky (prvotní a finální měření) a bude to na Fakultě vojenského zdravotnictví – Třebešská 1575, Hradec Králové.

3. část - vyhodnocení, kde si vzájemně řekneme výsledky experimentu a zhodnotíme nasbíraná data společně.

Pro hodnocení námi připravených metod využíváme dotazníky, data z nositelné elektroniky (můžeme bezplatně zapůjčit) a tvoje subjektivní hodnocení. Ze studie můžeš kdykoliv odejít. Veškeré podrobnosti o tom, jak zpracováváme osobní údaje, najdete zde: GDPR, Souhlas s výzkumem.


* Naše označení, pro jednotlivé techniky a technologie
** Vše závisí na kapacitách jednotlivých termínů, ale zkuste vyzkoušet něco nového, i když vás metoda nezaujme hned napoprvé.

Metody

SPÁNEK
CHLAD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
NEUROMODULACE
Bude zveřejněno později
CIRKADIÁNNÍ RYTMUS

Kontakt

Kontakt

por. Ing. Bc. Jiří Néma
Třebešská 1575
Hradec Králové
Hlavní řešitel studie

Telefon: +420 973 253 088
Email: info@vyzkumododolnosti.cz

Studii realizuje

Fakulta vojenského zdravotnictví