O metodě

Prostřednictvím této metody zpěstříte svou fyzickou aktivitu o tréninky, které rozšíří vaši fyzickou zdatnost, zlepší kardiovaskulárního zdraví, zvýší svalovou sílu a kognitivní funkce. Objevíte praktické techniky, jak zařadit pohyb do své každodenní rutiny, abyste zlepšili své zdraví a životní pohodu. S metodou POHYB budete na cestě ke zdravějšímu a energičtějšímu životu. Přidejte se k nám a vydejte se na cestu k optimálnímu zdraví a pohodě. Zaregistrujte se nyní na www.vyzkumodolnosti.cz a začněte do své každodenní rutiny zařazovat více pohybu pro lepší život.

Co můžete očekávat

Pohybová aktivita má velký význam v primární prevenci mnoha zdravotních problémů. Její pravidelné vykonávání může pomoci snížit riziko vzniku mnoha chronických onemocnění, jako jsou cévní choroby, cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita a osteoporóza. Pohybová aktivita také přispívá k udržení dobré kondice a psychické pohody. Doporučená míra pohybové aktivity pro dospělé je alespoň 150 minut mírně až středně intenzivní pohybové aktivity týdně nebo 75 minut intenzivní pohybové aktivity týdně, které mohou být rozděleny do menších bloků během týdne. Může se jednat o chůzi, běh, plavání nebo třeba jízdu na kole. Je důležité začít s pohybem postupně a zvyšovat intenzitu a dobu trvání aktivity s ohledem na své zdravotní stav a fyzickou kondici. Pohybová aktivita by měla být také vyvážená s dostatečným množstvím odpočinku, aby nedošlo k přetížení těla.

Registration

We apply scientifically based methods in our research* of everyday life and see how they affect performance, sleep, perceived stress and life satisfaction.

At this time, the study is forCzech speakers only.

Metody

SLEEP
COLD
INTERMITTENT FASTING
MINDFULNESS
MOVEMENT
CIRCADIAN RHYTHM

Contact

Contact

Faculty of Military Health Sciences
Třebešská 1575
Hradec Králové
Czech Republic

Phone: +420 973 253 088
e-mail: info(at)vyzkumododolnosti.cz

The study is being carried out by

Fakulta vojenského zdravotnictví